Zajazd Saga

W pobliżu naszego obiektu znajduje się pomnik przyrody "Krzywy Las" o powierzchni 1,7 ha. Obszar ten został tak nazwany ze względu na rosnące w tym miejscu ok. 100–300 zdeformowanych sosen zwyczajnych.

Trasa rowerowa z Gryfina do Trzcińska-Zdroju licząca ok. 46km stanowi jeden z etapów będącego obecnie w budowie międzywojewódzkiego szlaku Blue Velo prowadzącego z północnej części województwa zachodniopomorskiego gdzie w miejscowości Międzyzdroje łączy się z nadmorską trasą rowerową EuroVelo10.

W Gryfinie znajduje się "Centrum Wodne LAGUNA" z basenem sportowym o długości 25 m oraz część rekreacyjna gdzie znajduje się m.in. basen z falą morską, basen ze sztuczną dziką rzeką, basen z masażami, trzy ośmioosobowe wanny jacuzzi z masażem wodno-powietrznym, dwie zjeżdżalnie wodne oraz brodziki o głębokości od 30 do 90 cm z zainstalowaną małą zjeżdżalnią i gejzerem wodnym.
Do dyspozycji klientów jest również basen ze słoną wodą tzw. solanką.

Od maja do września na plaży nad Odrą w Gryfinie działa wypożyczalnia sprzętu pływającego, prowadzona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie, w której można wypożyczyć kajaki dwuosobowe z miejscem dla dziecka, deski SUP, rower wodny, łódź wiosłową.

Polski Fundusz Rozwoju